KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ELİ
  • 23.1.2015 08:31:00

Kemalpaşa Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Market, ihtiyaç sahibi vatandaşların kıyafet ihtiyaçlarını yapılan bağışlarla karşılarken; Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu vatandaşlara çağrıda bulunarak, yapılan bağışların önemine dikkat çekti.

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Kemalpaşa Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin yararlandığı Sosyal Market ile daha çok vatandaşa ulaşmayı hedefliyor. Kemalpaşa’daki yerinde hafta içi her gün sabahtan akşama kadar açık olan merkeze giyimden küçük ev eşyasına kadar birçok ürünün kabul edilirken; yapılan çalışmanın önemine dikkat çeken Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, vatandaşların daha duyarlı olması çağrısında bulundu.

Merkeze, bir vatandaşın ihtiyaç duyabileceği her türlü giyim ve ev ürünlerinin kabul edildiğini açıklayan Başkan Uğurlu, “Buradaki temel amaç, toplumsal örf ve geleneklerimize uygun olarak yardımlaşmayı kurumsal bir çatı altında yürütmek. Bu noktada hizmet veren merkezimiz, ihtiyaç sahiplerinin gönlünü kırmadan kimseyi rencide etmeden yapılan yardımları yerine ulaştırıyor. Bu konuda personelimiz ise son derece duyarlı davranıyor” ifadesinde bulundu.

GÜLEN GÖZLER
Merkeze gelen her vatandaşla tek tek ilgilenildiğini vurgulayan Başkan Uğurlu, “Mevcut içinde ihtiyacını karşılayabildiğimiz bir ürün varsa bu ihtiyaç sahibi kişiye veriliyor. Eğer ki, ihtiyaç duyulan ürün mevcut değilse o zaman hayırsever vatandaşlarımızla iletişime geçilerek onlardan destek isteniyor. Bizim temel hedefimiz vatandaşlarımız arasındaki dayanışmaya kurumsal anlamda aracılık ederek amacına uygun çözümler üretmek. Vatandaşlarımızdan dayanışma duygusu içinde her zaman duyarlı olmalarını arzu ediyoruz çünkü bu bizim toplumsal yapımızda var. Gülen gözler gördüğümüz zaman yaptığımız işin amacına ulaştığını anlıyoruz” dedi.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...