BAŞKAN UĞURLU'DAN GENÇLİK MERKEZİ MÜJDESİ
  • 26.1.2015 13:31:00

Kemalpaşa Belediyesi koordinatörlüğünde düzenlenen Kemalpaşa Öz Feda Futbol Turnuvası’nın ödül töreninde konuşan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, yılın  ilk 6 ayında İzmir’in en büyük gençlik merkezlerinden birinin temellerinin atılacağı müjdesini verdi.

Spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, yılın ilk 6 ayında Kemalpaşa’ya Gençlik Merkezi açılacağını müjdesini verdi. Belediyenin futbol tesislerinde düzenlenen Kemalpaşa Öz Feda Futbol Turnuvası’nın ödül töreninde konuşan Başkan Uğurlu, yeni yılda Kemalpaşa’nın sportif alanda yeni yatırımlar kazanacağını söyleyerek, İzmir’deki en büyük gençlik merkezlerden birisinin de bu kapsamda ilçede açılacağını söyledi.

Gençlik Merkeziyle ilgili taleplerini bakanlık düzeyinde paylaştıklarını açıklayan Başkan Uğurlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilgili birimlerinden böyle bir tesisin kentimizde yapılacağına dair bir söz almıştık. Bu noktada bakanlığımız sözünde durarak 2015 yılı yatırım programı içine bu merkezin yapımını da aldı. Bütçesi ayrılan tesisin ödeneği yapılarak ihalesi gerçekleştirildi” diye konuştu.

Sürecin tamamlanmasının ardından Mayıs ya da Haziran 2015’de merkezin yapımına başlanacağı bilgisini veren Başkan Uğurlu, “Bu tesisimizle birlikte hem kentimiz hem de gençlerimiz modern ve yeni bir merkeze kavuşmuş olacak. İçinde yüzme havuzundan tenis kortuna kadar her türlü sportif faaliyetin bulunacağı bu merkez, ilçemize bu alanda önemli bir katkı sağlamış olacak.  Bizler, çocuklarımızın spor yaparak sağlıklı bir şekilde büyümelerini arzu ediyoruz. Bu tesis de bu düşüncemizin gerçekleştirilmesine önemli bir katkı sağlayacak” dedi.

ŞAMPİYON ALTINORDU
Vatandaş ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuva boyunca okullar arasında sıkı bir mücadele yaşanırken; turnuvanın birincisi Kemalpaşa Futbol Okulu, Pınargücü, Çamdibi, Bornova Belediyesi, Manisa Gençlik ve Naldöken Futbol Okulu arasından çıkan Altınordu Spor Kulübü Kemalpaşa Futbol Okulu oldu. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...