VELİLER ŞİMDİ DAHA BİLİNÇLİ
  • 16.2.2015 10:24:00

İzmir’in sayılı dershanelerinden birisine ev sahipliği yapan Kemalpaşa Belediyesi, başlattığı Bilinçli Aile Başarılı Öğrenci Projesi(BABÖP) ile anne ve babaların, TEOG ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yaklaşımları konusunda daha bilinçli olmasını hedefliyor. Bu kapsamda Kemalpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi(KEMGEM)’ndeki kurslara devam eden öğrencilerin velilerini bir araya getiren Kemalpaşa Belediyesi, Ferzent Bulum Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlediği seminer dizisinin ilk toplantısında aileleri bilgilendirdi. Ergen Psikolojisi, Sınav Kaygısı ve Başa Çıkmanın Yolları, Öğrenci Başarısında Aileye Düşen  Görevler ve Sınav Sistemleri ana başlıklarında verilmeye başlanan seminerler, yoğun ilgi görürken katılımın yüksek olması dikkat çekti.

Öğrencilerin başarı çıtasını yükselterek, onların gelecekte daha sağlıklı tercihler yapabilmesine zemini hazırlamanın önemli olduğuna dikkat çeken Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, bu noktada üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini söyledi. BABÖP kapsamında velilerin birçok konuda bilgilendirildiğini kaydeden Başkan Uğurlu, “Bu projeyle öğrencilerin başarılarını artırma noktasında anne ve babaların rolünün ne olduğu aktarılıyor. Velilerin istek ve taleplerinin de alındığı toplantı programında öğrencinin başarıya ulaşmasında ailelerin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlatılıyor” diye konuştu.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ
Kemalpaşa Belediyesi Kurs Öğretmeleri gözetiminde öğrencilerin hafta sonu ve hafta içi okul sonrası çalıştığını kaydeden Başkan Uğurlu, “Üniversiteye Hazırlık Yetiştirme ve 8. Sınıf TEOG kurslarıyla eğitimde fırsat eşitliği sağlanıyor. Velilerimiz de gönül rahatlığıyla evlatlarını kurslarımıza yolluyor. Bizim amacımız, hem kentimize hem de insanlarımıza hizmet etmek. Bu projeyi de son derece önem veriyoruz çünkü gelecek kuşakları yetiştiren ailelerimizi bilgilendiriyoruz” ifadesinde bulundu. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...