BAŞKAN KARAOSMANOĞLU TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
  • 23.3.2015 09:59:00

İzmir programı kapsamında Kemalpaşa’ya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’yu ziyaret etti. Görüşmede Başkan Karaosmanoğlu yerel yönetimler, belediyecilik hizmetleri ve kentsel dönüşüm konularındaki tecrübelerini paylaştı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmir programı kapsamında Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ile bir araya geldi. İki günlük programının son gününde Kemalpaşa Belediyesi’ne ziyarete gelen Başkan Karaosmanoğlu’nu Başkan Uğurlu,  Başkan Yardımcıları Mehmet Türkmen ve Bülent Aksakal ile meclis üyeleri karşıladı. Son derece samimi ve sohbet havasında gerçekleşen görüşmede Başkan Karaosmanoğlu, yerel yönetimler, belediyecilik hizmetleri ve kentsel dönüşüm konularındaki tecrübelerini aktarırken;  Kemalpaşa’daki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlçenin ekonomik ve sosyal yapısıyla ilgili kısa bilgiler veren Başkan Uğurlu, Kemalpaşa’nın gündeminde ilk sıralarda yer alan ve geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu’nun kentsel dönüşüm kararıyla ilgili Başkan Karaosmanoğlu ile fikir alışverişinde bulundu.

Yerel yönetimlerin işbirliği içinde hareket etmesinin önemine işaret eden Başkan Karaosmanoğlu, kentsel dönüşümün sosyal ve ekonomik hayattaki rolüne dikkat çekti. Başkan Karaosmanoğlu, sağlıklı kentsel dönüşüm için belediyelerin vatandaşla iletişim içinde olması gerektiğine vurgu yaparak bu noktada nitelikli projelerin üretilmesi gerektiğini söyledi. Kemalpaşa’nın gelecek vizyonu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Uğurlu ise, “Sayın Başkanımızı ilçemizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduk. Bizler yerel yönetimler olarak her zaman işbirliği içinde olma gayretindeyiz. Amacımız, halkımıza en iyi hizmeti verebilmek. Bu noktada kendilerinin tecrübelerinden her zaman istifade etmek isteriz” diye konuştu.

KOCAELİ’NE DAVET ETTİ
Başkan Karaosmanoğlu Kemalpaşa’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Uğurlu’yu Kocaeli’ne davet etti. Başkan Uğurlu ise görüşme sonrası Nazarköy’de yaptırılmış olan özel bir nazar boncuğunu Başkan Karaosmanoğlu’na hediye etti. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...