KEMALPAŞA’DA ‘RAMAZAN’ MUTLULUĞU
  • 20.6.2015 15:17:00

Kemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ve her akşam iftar ile başlayan Ramazan Ayı Programı, vatandaştan yoğun ilgi görüyor. Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, vatandaşların Ramazan Ayı boyunca iftardan akşam etkinliklerine kadar kapsamlı bir programla buluşacağını söyledi.

İslam dünyasının heyecanla beklediği Razaman Ayı başladı. Mübarek ay boyunca Kemalpaşa Belediyesi tarafından Adnan Menderes Demokrasi Meydanı(Rekreasyon Alanı)’nda başlayan ve Ramazan boyunca sürecek etkinlik programı, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. 

Uzun bir hazırlık aşamasından sonra her türlü ayrıntının düşünüldüğü program kapsamında; iftar yemeğinden ilahilere, Hacivat-Karagöz oyunundan tangoya kadar birçok etkinlik yer alıyor. Vatandaşların programa gösterdiği ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Ramazan ayının tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Belediye olarak hazırladığımız bütün etkinlikleri, halkımızın güzel ve huzurlu bir Ramazan geçirmesi amacıyla planladık. Bizler paylaşmanın ve birlikte olmanın son derece önemli olduğunu biliyoruz. Bu noktada halkımızı bir araya getiriyor, onlara bu güzel günleri belediyemizin sunduğu hizmetlerle de yaşamalarını arzuluyoruz” diye konuştu.

Onbir ayın sultanı Ramazan Ayı boyunca, etkinliklerin devam edeceği bilgisini veren Başkan Uğurlu, “Etkinliklerimiz her gün rekreasyon alanında iftar yemeği ile başlıyor. Belediyemizin her akşam verdiği iftar yemeğine bütün halkımızı davet ediyoruz. Daha sonra günün programına göre etkinlikler ve gösteriler başlıyor. Akşam boyunca devam eden etkinliklerle, güzel bir Ramazan geçirmek istiyoruz” dedi. Belediyenin iftar yemeğinin dağıtılmasına  yardımcı da olan Başkan Uğurlu, vatandaşlarla bol bol sohbet etti.

HER AYRINTI VAR
Ramazan Ayı boyunca iftar yemeği ile başlayan etkinlikler; Kuran-ı Kerim tilaveti, meddah, canlı Hacivat Karagöz oyunu, kanto, hediyeli yarışmalar, ortaoyunu ve sihirbazlık gösterisi ile devam edecek. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...