KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
  • 11.8.2015 11:52:00

Kemalpaşa’nın kültür ve sosyal hayatını derinden etkileyecek olan Kültür Merkezi için ihale süreci başladı. Ağustos 2015 sonuna kadar yapılacak ihale sonrası ilk temelin Eylül-Ekim aylarında atılması beklenirken; proje kapsamında inşaatın 2016 sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Sosyal ve kültürel alandaki hizmetleriyle dikkat çeken Kemalpaşa Belediyesi, uzun zamandır üzerinde çalıştığı Kültür Merkezi projesinde yeni bir aşamaya gelindi. 26 Ağustos 2015 tarihinde yapılacak ihale sonrası; inşaat sürecinde herhangi bir gecikme olmaz ise 2016 yılı sonuna kadar merkezin tamamlanması planlanıyor. Yaklaşık 4900 metrekare inşaat alanında başlatılacak çalışmalar kapsamında, içinde 800 kişilik sinema salonu da bulunan bina Kemalpaşa’nın yeni cazibe merkezi olacak.

Uzun çalışmalar sonunda projenin ihale aşamasında gelindiğini ve kısa sürede bu süreci de tamamlayarak çalışmaların başlatılacağını müjdeleyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Bu ilçemize kazandıracağımız en önemli projelerden bir tanesi. Yaklaşık 4900 metrekarelik inşaat alanı üzerinde 1200 metrekarelik alanda yükselecek olan Kültür Merkezi’nin yaklaşık 400 gün sonra tamamlanacağını öngörüyoruz” dedi.

Toplam 4 kattan oluşan merkezde birçok detayın düşünüldüğün aktaran Başkan Uğurlu, “Yer altı, zemin ve üste ise iki kattan oluşacak binada sadece kültür ve sinema salonu değil aynı zamanda kreş ve fitness merkezi de bulunacak. Eylül ya da Ekim ayı içinde buranın temelini atmayı planlıyoruz” diye konuştu.

YERİ BELLİ OLDU
Başkan Uğurlu, projenin yükseleceği yerin de belli olduğunu açıklayarak, şunları söyledi: “Sekiz Eylül Mahallesi’nde Adnan Menderes Rekreasyon Alanı’na çok yakın inşa edilecek merkez, kısa sürede hem Kemalpaşa’nın hem de İzmir’in yeni cazibe merkezi olacak.”

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...