BİLGİ EVİ KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR
  • 17.8.2015 21:44:00

Kemalpaşa Belediyesi tarafından ilçedeki mahallelere çok amaçlı tesis kazandırmak amacıyla yapımına başlanan Örnekköy’deki Bilgi Evi’nde son aşamaya gelindi. Kaba inşaatı biten Bilgi Evi’nin yıl sonuna kadar hizmete girmesi bekleniyor.

Temeli Şubat 2015’te Örnekköy’de atılan Bilgi Evi projesinde sona gelindi. Kaba inşaatı tamamlanan merkezin bu yıl sonuna kadar hizmete girmesi beklenirken; çok amaçlı bu tesisten 3 tanesinin daha yıl sonuna kadar yapılması öngörülüyor.

Kemalpaşa’daki mahallelere çok amaçlı tesis kazandırmak amacıyla, Kemalpaşa Belediyesi tarafından ilk örneği Örnekköy’de yapılmaya başlana Bilgi Evi projesinde son aşamaya gelindi. Kaba inşaatının bittiği, dekorasyon ve bahçe düzenlemelerinin yapılmaya başlandığı bu çok amaçlı merkez, yıl sonuna kadar kapılarını vatandaşlara açması bekleniyor. İçinde derslik ve bilgisayar odasının da bulunduğu Bilgi Evi, taziyelerden toplantılara kadar birçok amaçla kullanılabilecek.

Temeli Şubat 2015’te atılan ve kısa zamanda tamamlanan Bilgi Evi’nin kısa sürede vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Biz verdiğimiz sözü tutuyoruz. Bilgi Evi yapacağımızı söyledik ve bunun da ilk örneğini Örnekköy’de yaptık. Yıl sonuna kadar bu çok amaçlı merkezlerden kentin farklı mahallerine 3 adet daha yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

ÇOK AMAÇLI KULANNILACAK
Bilgi Evi’nin çok amaçlı kullanılacak şekilde projelendirildiğini aktaran Başkan Uğurlu, “Bu tesis, sosyal hayatın gereklerine uygun şekilde hazırlandı. Ders çalışmak isteyen öğrenci kardeşlerimizin rahatlıkla çalışabileceği; cenazesi olan vatandaşlarımızın taziyeleri kabul edebileceği ya da hanım kardeşlerimizin toplantılarını rahatlıkla yapabileceği bir merkez olacak burası. İç mekan ve çevre düzenlemesi yapılan bu merkezi en kısa sürede hizmete açacağız” dedi.

 

 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...