KEMALPAŞA’DA 30 AĞUSTOS ÇOŞKUSU
  • 31.8.2015 09:24:00

İstiklal Savaşı’nda bağımsızlık yolundaki mücadelenin zaferle sonuçlandığı günü simgeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kemalpaşa’da çoşkuyla kutlandı.

Bağımsızlık ve özgürlük yolundaki mücadelenin dönüm noktası; İstiklal Savaşı’nın ise en önemli günlerinden biri olarak tarihe geçip simgeleşen 30 Ağustos Zafer Bayramı; Kemalpaşa’da düzenlenen resmi törenlerle kutlandı. İlçe merkezindeki Atatürk Anıtı’nda Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kemalpaşa Garnizon Komutanı Jandarma Yzb. Erhan Gönülbağı, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sağlam, İlçe Emniyet Müdürü Şahin Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdür Fikret Yılmaz, resmi kurum ve kuruluşların temsilcileri ile vatandaşların katıldığı tören, sabah erken saatlerde başladı.

Okullardan gelen öğrenciler ile asker ve polislerin de hazır bulunduğu törene saygı duruşu, istiklal marşı ve anıta çelenk koyulmasıyla devam edildi. Daha sonra Kaymakamlıkta yapılan bayramlaşma merasimine ise ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Kemalpaşa İlçe Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen resepsiyona katılan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “İstiklal Savaşı’nda şehit düşen; milletinin özgürlüğü ve geleceği için mücadele edip 30 Ağustos Zaferi’ni bizlere yaşatan atalarımızı, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Bizler, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemini çok iyi biliyor; yaşadığımız coğrafyada özgürlüğün kıymetinin ne demek olduğunu çok net şekilde görüyoruz. Dolayısıyla bizlerin de bu noktada birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor. Bu vesileyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum” dedi. Törenlerin hemen ardından Başkan Uğurlu, görevi başında şehit düşen Uzm. Jandarma Çavuş Emin Baş'ın ailesini ziyaret etti. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...