KEMALPAŞA KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR
  • 15.9.2015 11:56:00

Kemalpaşa Belediyesi’nin Sütçüler yolu üzerinde kurduğu Satış Yeri, hem hayvan sahiplerinden hem de vatandaşlardan tam not aldı. Kurbanların sağlıklı şekilde satılması için her türlü imkânın düşünüldüğü alanda, belediye ekipleri denetimlerini düzenli olarak sürdürüyor.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala; Kemalpaşa Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Satış Yeri, hayvan sahipleri ve vatandaşlardan tam not aldı. Sütçüler yolu üzerinde kurulan satış yeri için ihtiyaç duyulabilecek her türlü ihtiyacı planlayan ve buna uygun çözümler üreten belediye ekipleri; bayramın sıkıntısız geçmesi için denetimlerini de sürdürüyor. Hayvan sahipleri için banyo, tuvalet ve ilaçlama olmak üzere birçok imkânın sunulduğu alana, vatandaşlar da kolay ulaşım sayesinde sıkıntısız şekilde gelebiliyor.

Bayramın üçüncü gününe kadar açık kalacak alan için her türlü planlamanın aylar öncesinden tamamlandığını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, hem satıcı hem de vatandaş için gerekli her türlü ayrıntının düşünüldüğünü söyledi.

Hayvanların planlı bir alanda kontrollü şekilde satılması için çalışıldığını ifade eden Başkan Uğurlu, “Belediye ekiplerimiz alanın giriş ve çıkışı, barınakların yerleştirilmesi, banyo ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlar için en uygun çözümleri üretti. Bu noktada gelen önerileri de dikkate alarak planlamasını yaptı. Oluşturulan alana da hayvan sahiplerince yoğun talep geldi” diye konuştu.

Ekiplerin sürekli denetim yaptığı bilgisin veren Başkan Uğurlu, “Kireçleme ve ilaçlama işlemleri yapılıyor. Ayrıca alanda izinsiz işlem yapılmasına da müsaade edilmiyor. Hem vatandaş hem de satıcıların mağdur olmaması için her türlü kolaylık gösteriliyor. Buraya ulaşım ise son derece kolay. Bu vesileyle Kurban Bayramı’nın şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...