KEMALPAŞA YENİ KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR
  • 16.10.2015 08:42:00

Kemalpaşa’nın kültür ve sosyal hayatını derinden etkileyecek olan Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nin temeli, çok sayıda vatandaşın katıldığı bir törenle atıldı. Sinema ve konferans salonlarından fitness ve etüd merkezine kadar birçok bölümün olduğu merkezin 2016’da bitirilmesi öngörülüyor.

Kemalpaşa’nın uzun yıllardır beklediği ve kentin yeni çekim merkezi olacak Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nin temeli, düzenlenen bir törenle atıldı. Sadece Kemalpaşa için değil ilçeye yakın bölgeler için de önemli bir yatırım olacak merkezin, uzun yıllar ilçeye hizmet etmesi beklenirken; inşaatın 2016 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor. Toplam 1240 metrekarelik alan üzerinde yükselecek olan merkezde; sinema ve konferans salonlarından fitness ve etüd merkezine; ticari alanlardan kreş ve etüd merkezine kadar birçok farlı bölüm yer alacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar, davetliler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı töreninde konuşan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kemalpaşa’nın ihtiyaç duyduğu böylesi önemli bir yatırımı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Uğurlu, “Göreve geldiğimiz günden bu yana 1.5 yılı geride bıraktık. Görevi devraldığımız zaman belediyenin yaklaşık 40 milyon TL borcu vardı. İşçisine ve bankalara olan borucunu ödeyemeyen ve ödemekte zorlanan bir belediye vardı. Bütçesini yatırıma değil; günü kurtarmaya yöneltmişti. Biz göreve geldik ve ‘Bahane üretmeden hizmet üreteceğiz’ diyerek mali yapımızı kontrol altına aldık. Bugün, çok şükür kendi imkanlarımızla yaklaşık 7 milyon TL tutarındaki projenin temelini atabilen tek belediyeyiz. Bununla da gurur duyuyoruz” dedi. Kemalpaşa’nın bu yatırımla yeni bir cazibe merkezine kavuşacağını açıklayan Başkan Uğurlu, “Kent merkezinde, Kapalı Pazar Yeri’nin karşısında inşa edilen bu yatırım, ilçemize kazandırdığımız en önemli projelerden bir tanesi olacak” dedi.

HAYALİMİZDEKİ KEMALPAŞA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Çok amaçlı Kemalpaşa Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nin 3 katlı olarak projelendirildiğini belirten Başkan Uğurlu, “İçinde konferans ve tiyatro salonu, fithess merkezi, kafeterya ve spor alanları ile sinema salonunun bulunduğu çok yönlü merkezin temelini atmayı rabbim bize nasip etti. Binlerce kez şükür olsun. Hayalini kurduğumuz Kemalpaşa için çalışıyoruz” ifadesinde bulundu.

BİRÇOK İLDE YOK
Törende bir konuşma yaparak Kültür Merkezi’nin örnek bir proje olduğuna işaret eden İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Kemalpaşa Belediyesi, birçok ilde dahi olmayan Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’ni hayata geçiriyor. İlçe sakinlerini kimseye muhtaç etmeyecek şekilde çalışıyor ve ilerliyor. Belediye Başkanı ve ekibini tebrik ediyorum. Aynı şeyi alın Türkiye’ye uygulayan. Türkiye’de dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girmek için hızla ilerliyor” diye konuştu.

BİRLİK VURGUSU
Konuşmasında son dönemde yaşanan olayları ve seçim öncesi atmosferi de değerlendiren Hotar, “Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozma gayret için olanlar var. Biz buna izin vermeyecek; bu gayret içinden olanların arasında başarıyla çıkacağız. Hepimizin her türlü siyasi kaygının ötesinde bir araya gelmesi gerekiyor. Türk bayrağının olmadığı yerlerin neler olduğunu görmemiz lazım. Bu toprakları hiç kimseye vermeyiz. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.  Konuşmaların ardından kültür merkezinin resmi temel atma töreni, dualar eşliğinde gerçekleştirildi.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...