KEMALPAŞA ATA’SINI UNUTMADI
  • 10.11.2015 14:54:00

Aramızdan ayrılışının 77. Yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kemalpaşa’da düzenlenen bir programla anıldı. Sabah 09:05’de saygı duruşu ile başlayan 10 Kasım Anma Etkinliği; daha sonra Dere Mesire Tesisleri’nde devam etti. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 77. Yıl dönümünde Kemalpaşalıların geniş katılımıyla bir kez daha anıldı. Her yıl 10 Kasım’da gerçekleştirilen anma törenlerine, bu yıl da vatandaşların ilgisi yoğundu.

Sabahın erken saatlerinde Atatürk Anıtı’nda çelenk koyulmasıyla başlayan program, saat 09:05’de sirenlerin çalmasıyla başlarken; tören saygı duruşu ve hemen ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Kemalpaşa Kaymakamı Karuman Taşbilek, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Garnizon Komutanı Yzb. Erhan Gönülbağı, öğrenci ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen 10 Kasım Anma Töreni; Kemalpaşa Belediyesi işbirliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dere Mesire Tesisleri’nde gerçekleştirilen programla devam etti.

Kemalpaşa 75. Yıl Ortaokulu tarafından hazırlanan etkinlik programı kapsamında; Atatürk Kronolojisi içeren bir sunum yapılırken; Gazi Mustafa Kemal’in de en sevdiği türküler seslendirildi. Öğrencilerin hazırladığı ‘Kurtuluş:Daima’ temalı tiyatral şiir dinletisi ise herkesi duygulandırdı.

Dere Mesire Tesisleri’ndeki Atatürk konulu fotoğraf sergisinin açılışında duygularını dile getiren Başkan Uğurlu, “Milli Mücadele Dönemi’nde Anadolu’nun her karış toprağını sömürmeye kalkışan Batı emperyalizmine karşı, mücadele bayrağını silah arkadaşlarıyla en önde taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmetle anıyoruz. Devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e ve onun silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz” diye konuştu. Tören sonrası Başkan Uğurlu, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...