TEOG İÇİN TER DÖKTÜLER
  • 23.11.2015 10:22:00

Kemalpaşa Belediyesi Etüt Merkezi tarafından 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TEOG sınavı öncesi son deneme sınavı, Kemalpaşa'da yapıldı. Öğrencilerin kendi durumlarını değerlendirme imkanı sunan sınava, 424 öğrenci katıldı.

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle eğitim veren Kemalpaşa Belediyesi Etüt Merkezi, bugün düzenlediği hazırlık sınavıyla Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı öncesi öğrencilerin bilgilerini son kez gözden geçirmelerine imkan sundu. Bu yıl, 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek birinci dönem TEOG sınavı öncesi Kemalpaşa'daki dört okulda eş zamanlı şekilde gerçekleşen sınava, 8. sınıfta okuyan 424 öğrenci katıldı.

Sınav kaygısını azaltmak ve öğrencilerin mevcut bilgilerini gözden geçirmelerini imkan sunmak amacıyla yapılan sınava yoğun ilgi olduğunu belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Temel eğitimde öğrenci kardeşlerimizin daha başarılı olması amacıyla hizmet veren Etüt Merkezimiz, verdiği eğitim ve gerçekleştirdiği hazırlık sınavlarıyla onlara destek olmayı sürdürüyor. Merkezimiz, yaptığı son hazırlık sınavı ile Türkiye genelinde düzenlenecek olan TEOG öncesi öğrencilerimize durum değerlendirmesi yapabilmeleri için iyi bir fırsat sundu” dedi.

Eğitimde başarılı olmak için düzenli çalışmanın önemine dikkat çeken Başkan Uğurlu, “Bu noktada öğrencilerimizin benzer sınavlara katılarak, kendilerini hazır tutmalarında yarar var. Sonuçta başarı, bir anda gelmiyor. Sistematik ve planlı şekilde, öğretmenlerin gözetiminde verimli şekilde çalışarak istenilen sonuçları elde etmek mümkün. Geçen yıl yakaladığımız başarıyı bu senede sürdüreceğimizi inanıyoruz. Bu vesileyle TEOG Sınavı'na gircek bütün öğrenci kardeşlerimize şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...