BAŞKAN UĞURLU ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI
  • 25.11.2015 11:41:00

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, eşi Naciye Uğurlu ile birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü olması nedeniyle Belediye Misafir Konağı’nda verdiği davette, öğretmenleri ağırladı.

Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz, Eğitim Bir-Sen Kemalpaşa Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar ve okul müdürlerini ağırlayan Başkan Uğurlu, insan hayatında öğretmenlerin çok farklı bir yeri olduğunu vurguladı.

Temel eğitimin çok küçük yaşta başladığını belirten Başkan Uğurlu, “Çocuklarımızın kreş ve anaokuluyla başlayan temel eğitim hayatları, liseden mezun oluncaya kadar devam ediyor. Evlatlarımızın ruh ve beden gelişimlerinin en önemli dönemini kapsayın bu süreçte öğretmenlerimizin rolü ise çok büyük” diye konuştu.

Gelecek kuşakları yetiştiren öğretmenlerin özveri ve titizlikle çalıştığını vurgulayan Başkan Uğurlu, “Bu sayede birbirinden başarılı insanlar, toplum hayatımıza kazandırılıyor. Ailemizin bir ferdi gibi olan öğretmenlerimiz verdikleri eğitimle, çocuklarımızın geleceğinin şekillenmesinde önemli roller üstleniyor. Hiçbir kimse yoktur ki, öğretmenlerinden birini veya birkaçını hatırlamasın. Çocukluktan yetişkinliğe geçilen süreçte, önce insan sonra vatandaş olma fikrini bizlere veren; dünyayı algılamamızı ve anlamamızı sağlayan öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Bu vesileyle öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü bir kez daha kutluyoruz” dedi. Konuşmanın ardından Başkan Uğurlu, öğretmenlerle bir süre daha sohbet etti. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...