ENGELLİLER GÜNÜ’NDE BAŞKAN UĞURLU’DAN ‘ATÖLYE’ MÜJDESİ
  • 4.12.2015 11:22:00

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Kemalpaşa’daki özel bir rehabilitasyon merkezinden gelen misafirleri ağırlayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, engelli vatandaşların el işi ürünleri yapabileceği çok amaçlı bir atölye açacaklarını müjdeledi.

Toplumun her kesimindeki vatandaşın, sosyal belediyecilik hizmetlerinden adil ve eşit şekilde yararlanabilmesi amacıyla çalıştıklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, bu noktada engelli vatandaşların kullanabileceği çok amaçlı bir atölye açacaklarını müjdeledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Kemalpaşa’daki özel bir rehabilitasyon merkezinden gelen misafirleri ağırlayan Başkan Uğurlu, “Sosyal adalet mekanizmasının işleyişinde belediyelere önemli roller düşüyor. Bizlerin vatandaşlarımızla sürekli iletişim halinde olmamız ve bizden talep ettikleri gerçekçi projeleri desteklememiz gerekiyor. Kamu yararına yapılacak çalışmalar ortaya koymamız ise büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Bu noktada insiyatif alarak girişimde bulunduklarını açıklayan Başkan Uğurlu, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözüm bulmak, zaten sosyal belediyecilik anlayışının temel yapı taşlarından birisini oluşturuyor. Önyargılardan uzak, akılcı ve planlı şekilde ortaya koyulan projeler sayesinde; insanları kazanmak ve onlara yepyeni dünyalar açmak mümkün. Burada önemli olan konu, moral ve motivasyonu artırabilmek. Bunu sağlamamız durumunda gerisi zaten geliyor” dedi.

 

ATÖLYE AÇILACAK
Belediyede çalışan mesai arkadaşlarını da ağırlayan Başkan Uğurlu, insanları sosyal hayata kazandırmak amacıyla çalıştıklarını kaydederek, “Engelli vatandaşlarımızın hem üretim yaparak kendilerini iyi hissedebilecekleri hem de aile ekonomisine bir nebze olsun katkı sağlayabilecekleri bir atölye kurma fikrimiz var. Konuyla ilgili teknik araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu projemizin detaylarını paylaşacağız. Bu atölye sayesinde elbirliği ile mutlu ve güzel yarınlar için değerler üretebileceğiz” ifadesinde bulundu. Her bireyin potansiyel bir engelli olma ihtimali bulunduğuna da dikkat çeken Başkan Uğurlu, yapılacak çalışmaların da bu noktada daha da anlam kazandığını bildirdi.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...