KEMALPAŞA BELEDİYESİ 'ÇANAKKALE RUHUNU' YAŞATIYOR
  • 12.4.2016 10:02:00

Kültür gezileri kapsamında Kemalpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Çanakkale Şehitliği gezisi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Her hafta sonu düzenlenen tur  kapsamında Çanakkale'nin tarihi yerleri gezdirilirken; vatandaşlara 1. Dünya Savaşı ile Milli Mücadele dönemi hakkında bilgi veriliyor. 

Kültür hizmetleri konusunda çıtasını yüksek tutan ve düzenlediği programlarla dikkat çeken Kemalpaşa Belediyesi, son olarak kültür turları kapsamında Çanakkale Şehitliği'ne düzenlediği gezilerle, vatandaşların milli mücadele döneminin ruhunu yerinde yaşamasını sağlıyor.

Her hafta sonu, belediyeye ait araçlardan oluşan kafileyle Çanakkale'ye giden vatandaşlar, burada hem tarihi yerleri görme imkanı buluyor hem de 1. Dünya Savaşı ile Kurtuluş Savaşı hakkında detaylı bilgi sahibi oluyor.

Belediyeyi başvuran vatandaşların ücretsiz olarak gidebildiği kültür turlarının yoğun ilgi gördüğünü belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, tarih bilincinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi noktasında bu tür faaliyetlerin önemli olduğunu söyledi.

Yaşanan olaylardan sonra; gelinen noktada milli mücadele ruhunun yaşatılmasının her zamankinden daha fazla önemli olduğunu vurgulayan Başkan Uğurlu, "Geçmişte olduğu gibi bugün de, güzel ülkemiz üzerinde bazı çirkin oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Ama biz şunu iyi biliyoruz ki aziz milletimiz, nasıl ki Çanakkale'de vatanımızın her karış toprağını canı pahasına savunduysa bugün de bunu yapacak güç ve kararlılığa sahiptir. İşte azim ve kararlılığın yeşerdiği Çanakkale'nin de bizim gönlümüzdeki yeri bir başkadır" diye konuştu.

IŞIK TUTACAK
Tarihi bilmeyenlerin tarihten ders alamayacaklarını hatırlatan Başkan Uğurlu, "Kemalpaşa Belediyesi olarak bizler de, her kuşaktan vatandaşımızın geçmişini iyi bilmesini ve yaşananları yerinde görmesini istiyoruz. Birlik ve beraberlik duygumuzu pekiştirecek bu tür gezilerin, aynı zamanda gençlerimizin geleceğine de ışık tutacağına inanıyoruz" dedi. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...