KEMALPAŞA'DA "SECCADENİ AL GEL" COŞKUSU
  • 27.6.2016 15:43:00

Kemalpaşa Belediyesi tarafından Ramazan Ayı boyunca gerçekleştirilecek olan ‘Seccadeni Al Gel, Teravih namazında buluşalım’ etkinliği vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Kemalpaşa Belediyesi’nin Ramazan Ayı boyunca gerçekleştirmiş olduğu birçok sosyal faaliyetlerden sadece biri olan Seccadeni Al Gel, Teravih namazında buluşalım’ programına vatandaşların göstermiş olduğu ilgi göz kamaştırıyor. Program kapsamında her akşam semtin pazar yerinin teras katında teravi namazı kılınıyor. Teravih namazının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler okunuyor.  Ramazan Ayında tutulan orucun ve Ramazan Ayı boyunca gerçekleştirilen tüm ibadetlerin müminlere manevi anlamda büyük katkılar sağladığını, ahlaklarını güzelleştirmeleri konusunda kendilerini geliştirmekte olduklarını ayrıca ihlaslarını ve dini olgunluklarını pekiştirmelerine de vesile olduğunu dile getiren Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu “On bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı bolluk, bereket ve ikram ayıdır. Bizde bu mübarek ayda üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Ülkemizin değişik yerlerinde olduğu gibi bizde Ramazan Ayının canlı, neşeli ve huşu içinde idrak ediliyoruz. Halkımız bir yandan ibadetlerini yaparken bir yandan da geceleri çeşitli aktivitelere iştirak ederek keyifli, huzurlu bir ramazan ayı geçirmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.


“Vatandaşlar ile bir araya geliyoruz”
Ramazan ayının tüm İslam Alemine şifa, mutluluk ve ferahlık getirdiğini ayrıca her gününün ayrı bir bayram havasında geçen Ramazan ayının, Allah’ın rızasını kazanmak için güzel bir vesile olduğunu söyleyen Başkan Uğurlu:

‘‘Seccadeni Al Gel Teravih namazında buluşalım programı kapsamında her akşam vatandaşlar ile bir araya geliyoruz. Teravi namazından sonra vatandaşlarımıza ikram ettiğimiz çay, neskafe ve Osmanlı şerbetinin verdiği lezzet ile birlikte kendileri ile hasbıhal ediyoruz”.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...