KEMALPAŞA KAHRAMANLARI UNUTMADI
  • 19.9.2016 17:24:00

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Kemalpaşa’daki gaziler ve aileleriyle bir araya gelen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Birlik ve beraberliğimizin korunmasında hayatlarını hiçe sayan kahramanlarımıza minnettarız” diye konuştu.

Türkiye genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan 19 Eylül Gaziler Günü, Kemalpaşa’da da düzenlenen bir programla gerçekleştirildi. Kemalpaşa Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başlayan resmi program daha sonra gaziler ve aileleri onuruna verilen resepsiyonla devam etti.

Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Garnizon Komutanı Binbaşı Erhan Gönülbağı, Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürü Şahin Özdemir, gaziler ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaşın katıldığı programda duydu dolu anlar yaşanırken; Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu vatanı ve milleti uğuruna gazi olan kahramanlara minnet duyduklarını söyledi.

Düzenlenen resepsiyonda gazilerle sohbet eden Başkan Uğurlu, “Ülkemiz son derece zor bir coğrafyada, varlığına yönelik ciddi tehditlerle her an karşı karşıya kalıyor. Bu noktada, vatanımızı savunarak birlik ve beraberliğimizi koruyan kahramanlarımız, canlarını hiçe sayarak hainlerle ve düşmanlarla mücadele ediyor. Bu uğurda şehit ve gazi olan kahramanlarımıza bizler çok şey borçluyuz” diye konuştu.

Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu hatırlatan Başkan Uğurlu, “Hiç şüphesiz ki, kahraman Mehmetçiğimiz ve kolluk kuvvetlerimiz, canla başla içerdeki ve dışarıdaki düşmanlara karşı tek yürek savaşıyor. Aziz milletimizin azim ve kararlılığı sayesinde de barış, huzur ve bağımsızlık yolunda ödün vermeden hep birlikte mücadele ediyoruz. Bu vesileyle başta şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor; gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.  

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...