KEMALPAŞA’NIN KALBİ NAZARKÖY’DE ATTI
  • 7.11.2016 09:54:00

Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ‘15 Temmuz Şehitleri Anısına Saygı’ temasıyla bu yıl 2.’si düzenlenen Doğa Yürüyüşü, yaklaşık 3 bin 500 vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

İzmir’in en güzel doğa parkurlarına sahip ilçelerinden biri olan Kemalpaşa’daki vatandaşlar, 15 Temmuz Şehitleri Anısına Saygı yürüyüşünde bir araya geldi. Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Nazarköy’de bu yıl 2.’si gerçekleştirilen yürüyüşe, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar, Belediye Başkan Yardımcıları Serdar Bulut, Bülent Aksakal, Ensar Dumlu, Belediye Kültür Koordinatörü Nihat Çamur ile AK Parti Kemalpaşa Kadın Kolları Başkanı Çile Özkul, AK Parti Kemalpaşa Gençlik Kolları Başkanı Yavuzhan Yeğin, Ahde Vefa Gençlik Kulübü Üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Adnan Menderes Demokrasi Parkı’nda toplanmaya başlayan vatandaşlar; ilk olarak belediyenin araçlarıyla yürüyüşün yapılacağı Nazarköy’e getirildi. Yaklaşık 3 bin 500 kişiyi bulan kalabalık, daha sonra kafile halinde Nazarköy kanyonuna doğru yürüyüşe geçerken; Başkan Uğurlu ve ekibi de vatandaşları yalnız bırakmadı.

Eşsiz doğa manzarası içinde yaklaşık 4 kilometre yürüyen kafile, daha sonra varış noktasına gelerek burada bir süre dinlenirken; Başkan Uğurlu, kafiledeki vatandaşlara kumanya ve çay ikram etti.

Kemalpaşa’nın her noktasından gelen vatandaşlarla bu programı gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Uğurlu, “Güzel bir pazar sabahında, Kemalpaşa’nın 48 mahallesinden gelen yaklaşık 3 bin üzerindeki vatandaşımızla, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz adına bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bugün, bu cennet vatanda rahat yürüyebiliyorsak bunu; 15 Temmuz’daki o hain darbe girişiminde şehit olan 246 vatandaşımıza borçluyuz. Biz de onların hatıralarına saygı göstermek adına binlerce vatandaşımızın katılımıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Vatanımız uğruna şehit olan kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet; ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” diye konuştu. Program sonunda öğrenci ve gençlerle bol bol fotoğraf çektiren Başkan Uğurlu, kanyondaki çöpleri de toplamayı ihmal etmedi.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...