İŞİTME ENGELLİLER ÇANAKKALE’DE
  • 29.3.2017 13:37:00

Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçede yaşayan işitme engellilere yönelik Çanakkale gezisi düzenlendi.

Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü dolayısıyla Çanakkale gezisi düzenlendi. İşitme engellilere yönelik düzenlenen geziye 40 işitme engelli ile 1 işaret dili eğitmeni ve görevliler katıldı. 1 gün süren gezinin oldukça anlamlı olduğunu belirten işaret dili eğitmeni Yağmur Kara, geziye katılanların Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’ya kendilerine böyle bir imkan tanıdıkları için teşekkür ettiklerini vurguladı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ise, ecdadı yad etmek ve bu topraklar için toprağa düşmüş askerlere vefa borcumuzu ödeyebilmek adına böyle bir gezi tertip ettiklerini belirtti.

Başkan Uğurlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale’nin tarihimizde ve maneviyatımızda olan ehemmiyetinden bahsetmeye kalksak kelimelerin kifayetsiz kalacağını düşünüyorum. Bizler bugün aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin vermiş olduğu mücadelenin sonucu vatanımızda özgürce yaşamaktayız. Bu anlamda kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında belki da hayatlarında hiç Çanakkale’yi bilmeyen işitme engelli vatandaşlarımıza yönelik böyle bir gezi düzenledik. Faydalı geçtiğini ümit ediyorum. İnşallah halkımızın da desteği ile her alanda olduğu gibi bu tür faaliyetlerimiz de artarak devam edecektir” 

Başkan Uğurlu, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek açıklamasını tamamladı.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...