KEMALPAŞA’DA ‘10 NİSAN’ BULUŞMASI
  • 11.4.2017 13:48:00

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, 10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172’inci yıl dönümü dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri ile bir araya geldi.

10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172’inci yıl dönümü nedeni ile Belediye Başkanı Arif Uğurlu tarafından kahvaltı programı düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamı Kemal Kızılkaya İlçe Emniyet Müdürü Meliha Erdemir, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar, Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personelleri katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Arif Uğurlu, emniyet mensuplarının cansiperane bir şekilde görev yaptıklarına vurgu yaparak, tarihin her döneminde olduğu gibi 15 Temmuz’da da emniyet teşkilatının milletin yanında olduğunu dile getirdi.

Uğurlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye, demokrasi, hukuk, adalet ve özgürlükler konusunda tavizsiz bir duruş sergiledikçe, darbe teşebbüsleriyle vesayet arayışlarıyla terörle ve benzeri olaylar ile ülkemizi zayıf düşürmeye çalışan güç odakları emellerine asla ulaşamayacak, millet ve devlet kenetlenmesi karşısında mutlaka hezimete uğrayacaklardır. Emniyet Teşkilatımızın demokrasimize sahip çıkmak üzere vermiş olduğu cansiperane mücadele 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü engelleyen en etkili unsurlardan biri olmuştur. Bu vesileyle vatan için canlarını feda etmiş olan bütün şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yad ediyorum. Gazilerimize sıhhat, afiyet ve uzun ömürler diliyorum.”

İlçe Kaymakamı Kemal Kızılkaya ise kendisinin bir polis çocuğu olduğunu belirterek, polislerin çok kutsal bir görevi ifa ettiklerini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından hediye takdimi yapılırken program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...