BAŞKAN UĞURLU’DAN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI
  • 17.4.2017 13:49:00

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nın ana temasının ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ olarak belirlendiğini açıkladı. Uğurlu, “Milletimizi millet yapan ve milletimizin her ferdini bir araya getiren en büyük sevgi, Peygamber sevgisidir. Kutlu Doğum Haftasını, bu sevgiyi bilinciyle dönüştüren bir hafta olarak idrak ediyoruz” dedi.

Peygamber Efendimiz’ in doğumu anlamaktan asıl gayenin, O’nun getirmiş olduğu yüce dinimizi ve ahlak prensiplerini idrak etmek ve benliğinizde yaşamak olduğunu vurgulayan Başkan Uğurlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İslam’a göre, güvenin yegâne kaynağı Cenab-ı Hak’tır. Yüce Rabbimizin esma-i Hüsna’sından biri olan ‘el-Mümin; huzur, esenlik ve güven veren, kendisine güven duyulan, emniyet ihsan eden’ demektir. Dolayısıyla Allah’a iman eden bir mümin, kendisinin de bir parçası olduğu varlık âleminin Yüce Allah’ın himayesi, koruması ve garantisi altında olduğuna inanır. Efendimiz; ‘Müslüman, diğer Müslümanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir. Mümin de insanların canları ve mallarının güvende olduğu kişidir’ diye buyuruyor. Efendimizin Ensar ve Muhacir arasında tesis ettiği destansı kardeşlik hala diriliğini zihinlerimizde muhafaza etmektedir. Efendimizin sahip olduğu ve ümmetine öğrettiği bu kardeşlik ve birlikte yaşama ahlakını hayatımızın sonuna kadar ve her yerde uygulamaya çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftamızın hem milletimizle, hem alemi İslam’da, hem gönül coğrafyamızda, yurt dışındaki millet varlığımızla ve bütün insanlık ailesinde güvenin yeniden tesis edilmesini vesile olmasını Cenabı Hakk’tan niyaz ediyorum.”

 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...