HAYALDİ GERÇEK OLDU
  • 30.6.2017 11:01:00

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun İzmir- Kemalpaşalı çiftçilere vaad ettiği Akalan Göleti Projesi”nde inşa süreci başlıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kemalpaşalı çiftçilerin hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü belirterek, Akalan göleti ihalesinin yapıldığını söyledi.

Başkan Uğurlu, projenin herhangi bir aksilik yaşanmaması halinde 700 iş günü içerisinde tamamlanacağını belirterek, "Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun Kemalpaşalılara vaad ettiği Akalan Göleti Projesi’nin inşaat ihalesi yapıldı.  Süreç normal seyrinde giderse önce kazanan firma ile sözleşme imzalanacak daha sonra da Akalan Göleti Projesi’ne ilk kazma vurulacak. Proje 700 iş günü içinde bitirilecek.  Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilecek göletin gövde yüksekliği talvegden 39.7 metre olacak. Cumalı, Yeşilköy ve Gökyaka mahalleleri sınırları içinde kalan 950 dekar tarım arazisini sulayacak Akalan Göleti bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak. 2017 rakamlarıyla dekar başı 1.327 net gelir artışı sağlayacak proje; ekonomiye ise her yıl 8 milyon 945 bin liralık ek katkı sağlayacak" dedi.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...