KEMALPAŞALI ÇOCUKLARIN SÜNNET SEVİNCİ
  • 3.7.2017 12:54:00

Kemalpaşa Belediyesi ile Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) işbirliğince, toplu sünnet şöleni gerçekleştirildi. Şölen kapsamında sünnet düğünleri gerçekleştirilen Kemalpaşalı çocuklar, kendileri için düzenlenen etkinliklerle gönüllerince eğlendi.

Kemalpaşa Belediyesi'nin ilçeye kazandırmış olduğu cazibe merkezlerinden biri olan Park Orman Kemalpaşa sosyal tesislerinde gerçekleştirilen sünnet şölenine, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Yaşar Kırkpınar, Belediye Meclis Üyeleri, KESİAD üyeleri, sünnet düğünleri gerçekleştirilen çocuklar ve aileleri katıldı. Kur’an- Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik, çocukların aileleri ve yaşıtlarıyla eğlenceye doyduğu renkli etkinliklerle son buldu.

“KEMALPAŞA İLE PAYLAŞIYORUZ”

Sünnet şöleninin açılış konuşmasını gerçekleştiren KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, “Bizler Kemalpaşalı sanayiciler olarak Kemalpaşa’da kazandıklarımızı yine Kemalpaşa ile paylaşıyoruz. Her yıl düzenlediğimiz toplu sünnet şölenimizi bu yıl Kemalpaşa Belediyesi işbirliği ile düzenliyoruz. Bunun dışında KESİAD olarak 20 bine yakın Kemalpaşalı vatandaşımıza iş eğitimleri vererek onları meslek sahibi yaptık. Yine bölgemizdeki okullarımıza ve dar gelirli öğrencilerimize yardımlar yapıyoruz. Özellikle ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza çok değer veriyoruz. Onlara hayatın her alanında destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ise, Kemalpaşa Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerine çok önem verdiklerini belirterek, “Nüfus oranına göre baktığınızda Türkiye’nin en büyük Sosyal Market’i Kemalpaşa’mızda yer alıyor. Belediyemizin bünyesinde, iş adamlarımızın da büyük destekleriyle faaliyet gösteren bu markete ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler tüm sivil toplum kuruluşlarımızla, iş adamlarımızla el ele vererek sosyal sorumluluk nasıl olur tüm Türkiye’ye göstermenin gayreti içerisindeyiz. Bugün de yarınlarımızı emanet ettiğimiz çocuklarımız için bu etkinliği düzenledik. Sünnet Dinimizin önemli emirlerinden ve hayatımızın önemli noktalarından biridir. Bu anlamda yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza herzaman önem veriyoruz. Çocuklarımız için payımıza düşen neyse onlar için herzaman yapmaya devam edeceğiz. Umuyorum ki tıpkı bugün olduğu gibi düğünlerinde de onların yanında olacağız” diye konuştu.

HEDİYELER BAŞKAN AĞABEYİLERDEN

Konuşmaların ardından Kemalpaşa Belediye Başkanı Uğurlu ve KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yöndem ile toplu fotoğraf çektiren minikler, daha sonra hediyelerini de yine başkan ağabeyilerinin ellerinden aldılar. Çocuklara sünnet hediyesi olarak saat, satranç seti ve çeşitli oyuncaklar verilirken, etkinlik alanında miniklere ücretsiz pamuk şeker ve patlamış mısır, ailelere ve konuklara ise sünnet pilavı ile lokma dağıtıldı. Akşam saatlerine kadar süren etkinlikte, Kemalpaşa Belediyesi Mehteran Takımı ve sanatçılar da sahne alarak şarkılarla kutlamalara renk kattılar.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...