MARKA PROJELER HAYAT BULUYOR
  • 15.12.2017 12:00:00

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Seçimlere 3 ay kala temel atan bir belediye olmadıklarını belirterek, “Kemalpaşa Belediyesi olarak seçimlere temel atarak değil kalıcı eserler olan, marka projelerin açılışını yaparak gireceğiz inşallah” diye konuştu.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, ‘Mahalle Buluşmaları’ programı kapsamında Örnekköy mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Uğurlu, ortak yaşam alanları olan Kemalpaşa için daha hayırlı kararlar almak adına her hafta farklı bir mahallenin sakinleri ile bir araya gelip istişare ve değerlendirme yaptıklarını belirtti.

Uğurlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Ortak yaşam alanımız olan güzel şehrin incisi Kemalpaşa'mız için daha hayırlı kararlar almak ve şehrimizi birlikte yönetmek için düzenlemiş olduğumuzu 'Mahalle Buluşmaları' etkinliğimiz kapsamında Örnekköylü esnaf ve hemşerilerimizle ile bir araya geldik. Bizim ortak hayat alanımız, ortak sevdamız, ortak geçmişimiz ve ortak geleceğimiz olan ilçemiz için daha hayırlı kararlar almak ve hemşerilerimizin talep ve beklentilerini dinlemek adına yaptığımız bu toplantılar devam edecek.   Örnekköy mahallemize ve ilçemize kazandırdığımız projelerle ilgili hemşerilerimizle istişare edip, mahallemize yaptığımız, yol ve peyzaj çalışmaları, düğün salonu, pazaryeri ve Bilgievi gibi birçok projenin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimizin devam edeceğini kendilerine hatırlattık.”

“KEMALPAŞA'YA BİR BÜTÜN OLARAK HİZMET EDİYORUZ”
“Kemalpaşa'ya bir bütün olarak hizmet etmeye devam edeceğiz” diyen Başkan Uğurlu, biz bu projelere başlarken herkes bize ‘Siz hayal görüyorsunuz bu projeleri hayata geçirmeniz mümkün değil’ diyorlardı. Basit bir örnek vermek gerekirse yıllık gideri 600 Bin TL olan bir kapalı pazaryerinin 600 Bin TL’lik yıllık giderini 6 Bin TL’ye düşürerek gece-gündüz demeden Kemalpaşa’mızı bir bütün olarak ela alıp hemşerilerimizle istişare ederek bugünlere geldik. Allah’a hamd olsun el değmedik hiçbir yer bırakmadık. İlçemizin her bölgesine ikanlar dahlinde halkımızın beklentileri doğrultusunda hizmet ettik” şeklinde konuştu.

“KEMALPAŞA’NIN EN’LERİNİ HAYATA GEÇİRDİK”
Kemalpaşa Belediyesi olarak İzmir’in en yatırımcı belediyesi olduklarını hatırlatan Başkan Uğurlu, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Kemalpaşa’da ezberleri bozduk. Bunu da çalışarak başardık. Kalıcı eserler ve marka projeler hayata geçirdik. Nüfusa göre Türkiye’nin en büyük sosyal marketi, alanında Türkiye’nin en büyük Gölparkı, Kemalpaşa’nın en büyük camisi gibi hep En’leri hayata geçirdik. Ekonomide, eğitimde, kentsel dönüşümde, ulaşımda, çevrede, kültür ve sanatta, sporda Kemalpaşa’yı layık olduğu yere taşımak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.

Başkan Uğurlu, yaptığı konuşmanın ardından vatandaşları dinleyerek notlarını alıp, vatandaşların talep ve beklentilerine imkanlar dahilinde en hızlı bir şekilde karşılık vereceklerini sözlerine ekledi.

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...