KEMALPAŞA'DA ORGANİK PAZAR AÇILDI
  • 19.12.2017 17:20:00

Kemalpaşa Belediyesi  tarafından kurulan organik pazar açıldı. Tamamen organik ürünlerin satılacağı pazar Kemalpaşalılara katkı maddesiz ürün satın alma imkanı sağlayacak.

İlçe nüfusunun büyük bir kısmının tarım ve hayvancılıkla uğraştığı Kemalpaşa’da artık üreticinin direkt tüketiciyle buluşacağı yeni bir pazar kuruldu. Kemalpaşa Belediyesi tarafından kurulan organik pazar, Kemalpaşalılara katkı maddesiz ürünler satın alma imkanı sağlarken organik üretim yapan üreticilere de ürünlerini sağlıklı bir ortamda müşteriye sunma olanağı verecek.  

Kemalpaşa Belediyesi olarak daha önce de kapalı pazar yerinde üreticilere tezgah açma imkanı sağladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Kemalpaşa Belediyesi olarak  yüzde yüz doğal ürünlerin satıldığı ve başta Kemalpaşalılar olmak üzere  İzmir'e de aracısız hizmet verebilmek için üreticilere ücretsiz stant ve yer vererek sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getirip her hafta Salı günü hizmet verecek olan organik pazarı hayata geçirdik. Kemalpaşa belediyesi olarak hayatın her alanında önce insan dedik ve bu doğrultuda hizmetlerimize yön verdik.  Organik ürün ve el işi gibi bin bir emek ve zahmetle yapılan işlerin daha kolay pazarlanması için organik ürünler pazarı açıp, hem vatandaşlarımızın hem de üreticilerimizin hizmetine sunduk" dedi.

Temiz, çevreci ve daha modern bir Kemalpaşa için çalıştıklarını ifade eden Başkan Uğurlu, "Daha çevreci bir Kemalpaşa için organik tarımın içinde olduğu her türlü organizasyonu destekliyoruz ve bu organizasyonların her zaman yanındayız. Bizim insana hizmet eden belediyecilik anlayışımızın yanı sıra, en önemli görevlerimizden bir tanesi de tabi ki insanımızın sağlığını desteklemektir. Bu çerçevede kurduğumuz organik pazarımızda satışa sunulacak doğal olan ürünlerimizi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bizler hemşerilerimizin yaşam kalitesini her alanda yükseltmek için hep çok çalışmaya devam edeceğiz. Tüm hemşerilerimizi sağlıklı yaşam için organik pazara davet ediyor, üreticilerimize de hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.

 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...