EĞİTİME BELEDİYE DOPİNGİ
  • 6.8.2014 00:00:00

Kemalpaşa'daki 8 Eylül İlköğretim Okulu'nun yıpranan duvarlarını yeniden yapmak için kolları sıvayan Kemalpaşa Belediyesi, fen işleri ekiplerin hızlı çalışmaları sonucu okulun duvarlarını kısa sürede yenileyerek 2014-2015 eğitim öğretim yılına hazır hale getirdi. Eğitime her zaman destek vereceklerini belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, yerel yönetimlerin bu konuda her zaman duyarlı olması gerektiğini kaydetti.

Kemalpaşa'daki temel eğitim hizmetleri alanında yapılacak projelere destek vermekten mutluluk duyacaklarını ifade eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, yerel yönetimlerin bu konulara her zaman duyarlı olması gerektiğini kaydetti. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlamasına bir aydan fazla süre varken; 8 Eylül İlköğretim Okulu'nun yıpranan duvarlarını onarmak için kolları sıvayan Kemalpaşa Belediyesi, fen işleri ekiplerinin hızlı çalışmaları sonucu okul duvarlarını kısa sürede yeniledi. İşlerin hızlı şekilde yürümesi amacıyla 6 kişilik personelden oluşan ve kısa sürede duvarları yenileyen ekipler, bu sayede okul bahçesinin hiçbir sıkıntı yaşanmadan yapılmasını sağladı. Temel eğitim hizmetleri konusuna yerel yönetimlerin her zaman duyarlı olunması gerektiğini ifade eden Uğurlu, "İlçemizin en büyük okulu olan 8 Eylül İlköğretim Okulu'nun sel nedeniyle yıpranan okul duvarları, kapısı ve okulun fiziki şartların düzeltilmesi için velilerimizden talep geldi. Bu kapsamda biz de ilgili makamlarla iletişime geçerek çalışmaları başlattık. Gerekli hazırlık aşamalarından sonra fen işlerimize bağlı ekipler çalışmalara başladı. Kısa sürede sonuç alarak, okulun arka bahçesindeki duvarı yeniledik" diye konuştu. Vatandaşların çocuklarının eğitim aldıkları okullardaki fiziki şartlara önem vermesinin son derece sevindirici olduğunu vurgulayan Uğurlu, "Bu çok önemli bir durum. Vatandaşımız çocuklarının eğitim aldıkları şartların daha iyi olmasını dikkat ediyor. Bu noktada yapılabilecek bir şey varsa bunu da belediyemizden talep edebiliyor. Sonuçta uygun olan bu talep ve isteklerini en kısa sürede yerine getirmeye çalışıyoruz" ifadesinde bulundu.

VATANDAŞI AĞIRLADI
Her çarşambayı 'Halk Günü' olarak vatandaşlarla görüşmek için ayırdıklarını vurgulayan Uğurlu, bu sayede mevcut sıkıntıları ya da çözüm önerilerini birinci ağızdan dinleme imkanı bulduklarını söyledi. Uğurlu, halkın yoğun ilgisi karşısında memnun olduklarını açıklayarak, "Bizim kapımız yurttaşlarımıza her zaman açık. Onların sorunlarını birinci ağızdan dinlemek çoğu zaman yanlış anlamaların da önüne geçerek, hızlı bir iletişim kurulmasına sebep oluyor. Böylece eksik olan hizmet ya da yapılması gereken fazladan bir şey varsa, belediye olarak anında buna müdahale edebiliyoruz. Bu halkı dinleyen ve onların dediklerine önem veren bir belediyecilik anlayışımızın bir sonucu" dedi. 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...