KEMALPAŞA'DA 8 MART KUTLAMASI
  • 8.3.2018 15:39:00

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla düzenlenen programda kadınlarla bir araya geldi.

Kemalpaşa Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla kahvaltı programı düzenlendi. 15 Temmuz Kültür Sarayı'nda düzenlenen programda kadınlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Arif Uğurlu,  sevginin, fedakârlığın, mücadelenin ve umudun timsali bütün kadınların gününü kutladı.

'Cennet anaların ayakları altındadır' buyruğuna inanan bir millet ve kadınları her zaman baş tacı eden bir medeniyetin mensupları olarak, senede bir gün kadın haklarından bahsetmenin yanlış olduğunu belirten Uğurlu,  onların sıkıntılarını anlamaya çalışmak yerine, her gün kadın haklarını savunmak gerektiğini ifade etti.

Başkan Uğurlu, Kemalpaşa Belediyesinin Kemalpaşa'nın geleceğine yön verecek projelerin oluşturulmasında her zaman kadınlardan destek alan sosyal bir belediye olduğuna vurgu yaparak, "Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz birçok projemizde hanım kardeşlerimizden fikir alıp onların istekleri doğrultusunda hareket ettik. Kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda yaşamlarının kolaylaştırılmasına yönelik projelerimiz artarak devam edecektir" diye konuştu.

Kadınların toplumda hak ettiği değeri görebilmesinin medeni bir toplumun temel görevlerinden olduğunu belirten Başkan Uğurlu,  kadınların fırsat eşitliği temelinde hak ve özgürlüklerine kavuşmasının bütün dünyanın ortak sorunu olduğunu sözlerine ekledi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Uğurlu, programa katılan kadınlara karanfil dağıtıp fotoğraf çektirdi.

 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...