KEMALPAŞALI KADINLAR KÜLTÜR GEZİSİNE GÖNDERİLDİ
  • 28.9.2018 14:08:00

Kemalpaşa Belediyesi ülkemizin zengin kültürünü tanıtmaya devam ediyor. Belediye, kadınlar kulübü aracılığı ile 300 kadından oluşan kafileyi İstanbul'a kültür gezisine gönderdi. 

Kemalpaşa Belediyesi Kadınlar Kulübü tarafından düzenlenen kent ve kültür gezileri ile birlik ve beraberliklerini sağlamanın yanı sıra zengin kültürümüzü de öğreniyorlar.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu'nun göreve gelmesi sonrasında kurulan Kadınlar Kulübü ile üretilen projeler büyük ilgi görmesinin yanı sıra gönüllere giden köprüleri inşa ediliyor. Başkan Uğurlu'nun 'Mutlu kadın, mutlu aile ve mutlu toplum' sözünden hareket ile başlatılan projelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.  Kemalpaşa Belediyesi Kadınlar Kulübü’nün Kemalpaşa merkez ve bağlı belde ve köylerde yaşayan hanımlara yönelik başlatmış olduğu kent ve kültür gezilerinde birlik ve beraberliklerini sağlamalarının yanı sıra tarihi yerleri gezerek ülkemizin güzelliklerini yakından görme imkanı bulunuyor. Görevlilerle birlikte yapılan gezilerde tarihi yerler hakkında bilgi almanın yanı sıra zengin kültürümüzü de öğrenme imkanı sağlanmış oluyor.

Bu kapsamda İstanbul'a geziye gönderilen hanımları uğurlamaya gelen Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu,  “Hanımlara verdiğimiz hizmetler ülkemizde örnek gösterilen projeler arasında yer almaktadır. Üretilen projelerin başarısı gösterilen ilginin yanı sıra devamlılığının sağlanması ile görülmektedir. Projelerimizin ödüller almasının yanı sıra hemşerilerimizin ilgisi ve talepleri ile haklı gururumuz durumuna gelmiştir. Kemalpaşa’da kadın olmanın farkını her yerde gösterdik. Örnek olmanın hazzını ve mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

300 KADIN İSTANBUL'A UĞURLANDI
Kemalpaşa Belediyesi olarak hanımlara yönelik birçok proje yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini dile getiren Uğurlu, “Kemalpaşalı hanım kardeşlerimizin kendilerini geliştirmesi ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için sorumluluk alıyoruz. Toplumda huzur olması için bu çok önemlidir. Gelecek olan nesillerimiz kadınlarımızın ellerinde şekil bulmaktadır. Kadınlarımızın sosyal ve kültürel acıdan gelişimlerine katkıda bulunmak için de bugün 300 kişiden oluşan bir kafileyi İstanbul'a gönderdik. Bundan sonra da bu tür gezi ve sosyal etkinlikler yapmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...