KEMALPAŞA’DA KİRAZ FESTİVALİ COŞKUSU
  • 17.06.2019 15:42:00

Her yıl geleneksel olarak bu yıl 48.’si gerçekleştirilen Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve sanat festivali, Kemalpaşa Dere Mesire Alanında gerçekleştirildi. Mehmet Erdem ve Merve Özbey’in sahne aldığı Festival’de, en iyi kiraz üreticisi de seçildi.

Kemalpaşa’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen 48. Altın Kiraz Kültür ve Sanat festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivale, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, İyi Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Hasan Ali Oray, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil, İyi Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Coşkun Dinçer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer ile vatandaşlar katıldı.

Saat 15.00’de Dere Mesire Alanına Kortej eşliğinde gelen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve beraberindekiler, festival alanında kurulan stantlardaki vatandaşlar ile selamlaştı. Kemalpaşa Dere Mesire Alanı Amfi Tiyatroda gerçekleştirilen etkinlik Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, festivalin açılış konuşmasında, her yıl geleneksel hale gelen Kiraz Festivali’nin Kemalpaşa Kirazının ve ilçenin tanıtımı için büyük önem arz ettiğini belirtti. Karakayalı, “Her yıl Kemalpaşa’mızın Geleneksel hale gelen Kiraz Festivalimizin bu yıl 48. Sini gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi, Kemalpaşa’mız, Sanayisi ile tarımı ile İzmirimiz’in gözde ilçelerinden biri. Kirazımız Kuzey yarım kürede yetişen ilk kiraz olma özelliğini taşımakta. Bu özelliği ile sadece ülkemizde değil, dünyada adından söz edilen bir İlçe Kemalpaşa. Bizim bu Festivali düzenlemekteki amacımız da İlçemizin hem ülkemizde hem de dünyada tanınırlığını arttırmak, üreticimize destek olmak, vatandaşlarımıza da hoşça vakit geçireceği bir ortam sunmak. Kemalpaşa Belediyesi olarak, en büyük hedeflerimizden biri olan ve yıllardır söylenen ancak bir türlü faaliyete geçirilemeyen Meyve işleme tesisi ve Kiraz Kooperatifini kurmak. Bu sayede hem üreticimiz mağdur olmayacak, hem de ürünlerini çok daha rahat bir şekilde piyasaya sunabilecek. Kemalpaşa Belediye Başkanı olarak, Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen tüm Belediye Personeline, sanatçılarımıza ve bugün buraya gelerek bizleri mutlu eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor ve seneye hepinizi 49. Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivalimize bekliyorum” dedi.

En İyi Kiraz üreticisi yarışmasının da yapıldığı Festivalde, Birinciliği Ufuk Sivaz, ikinciliği, Ramazan Savran ve Üçüncülüğü de Hüseyin Kanlı kazandı. Dereceye giren üreticilere plaket ve çeşitli ödüller takdim edildi.

Ödül töreninin ardından, sanatçılar Mehmet Erdem ile Merve Özbey sahne aldı. Merve Özbey’in konseri sırasında yağan yağmur sebebi ile izleyicilere Kemalpaşa Belediyesi Tarafından yağmurluk ve şemsiye dağıtıldı. Kısa süreli yağan yağışa rağmen vatandaşlar konseri büyük bir keyifle izledi. Festival Erzurum’lu sanatçı Ayaz Toprak’ın konseri ile sona erdi.

 

 

 

 
 

Bu sayfayı beğendiniz mi ? Paylaşabilirsiniz...